Wyżywienie

 

Drodzy Rodzice,

Dokonaliśmy wyboru najlepszej oferty jedzenia dla naszych pociech 🙂 Współpracujemy z Firmą Cateringową Weranda Smaków. Zaczęliśmy się o nich długo rozpisywać ale w końcu poprosiliśmy, żeby napisali coś o sobie:)

Jesteśmy pierwszą we Wrocławiu firmą cateringową stworzoną wyłącznie dla najmłodszych dzieci w przedszkolach, żłobkach i szkołach. Funkcjonujemy od ponad pięciu lat, na dzień dzisiejszy obsługujemy ponad 50 placówek żłobkowych, przedszkolnych i szkolnych i żywimy codziennie ok. 2000 dzieci. Od miesiąca września 2016 roku obsługujemy Kantynę szkolną w największym prywatnym kompleksie szkół międzynarodowych – Szkołach Fundacji Edukacji Międzynarodowej ATUT.

 

            Naszą jakość oceniają na bieżąco Eksperci Zdrowego Przedszkolaka, której to akcji jesteśmy Partnerem (www.zdrowyprzedszkolak.org) oraz Nutricii, potentata w produkcji odżywek dla dzieci i Patrona akcji Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy.

 

            Misją firmy jest dostarczanie ciepłych, zdrowych oraz ekologicznych posiłków, skomponowanych specjalnie dla dzieci. Mamy na celu pomoc placówkom przedszkolnym, nie posiadającym własnego zaplecza kuchennego, w osiągnięciu najwyższego standardu żywienia podopiecznych.

 

            Pragniemy kreować prawidłowe nawyki żywieniowe we wczesnych latach życia dzieci tak, aby w przyszłości podejmowały właściwy wybór i nie były narażone na choroby cywilizacyjne takie jak alergie, cukrzyca, otyłość, nadpobudliwość, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia wzroku czy zmiany nowotworowe. Takie zagrożenia niesie ze sobą nieodpowiednia dieta, szczególnie jeśli składa się z wysoko przetworzonych i genetycznie lub chemicznie modyfikowanych produktów.

Nasze menu opiera się na piramidzie żywienia, którą zaleca WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) a dodatkowo jest zgodne z zasadami tzw. Kuchni Pięciu Przemian. Menu zawiera wszystkie niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju fizycznego oraz psychicznego organizmu.  Odśluzowuje i usuwa wilgoć z organizmu, zmniejszając ilość infekcji górnych dróg oddechowych. Jest bardzo pomocne w walce z alergiami, których główną przyczyną jest osłabienie odporności i pracy układu pokarmowego. Dobrze skomponowana dieta    wzmacnia układ trawienny i poprawia koncentrację oraz uwagę dzieci. 

Staramy się prowadzić, w placówkach przez nas obsługiwanych, różnorodne akcje dotyczące promocji zdrowego sposobu odżywiania. Na pierwszych spotkaniach z Rodzicami akcentujemy wyraźnie, iż dzieci nie powinny wychodzić rano do placówki głodne; pierwszym posiłkiem dziecka powinien być posiłek mleczny!

Za ocenę menu pod względem jakościowym odpowiada Dietetyk – mgr inż. Monika Biziel

 

Największą wagę przywiązujemy do sezonowości, naturalności i pochodzenia produktów oraz ich właściwości wychładzających lub rozgrzewających.  W sezonie letnim dostarczamy raz w tygodniu świeże, pasteryzowane w niskich temperaturach mleko (nie UHT) a w sezonie zimowym dwa razy w tygodniu przez nas przygotowywane owsianki i jaglanki na mleku zwykłym lub roślinnym nie dosładzane cukrem a jedynie owocami suszonymi nie siarkowanymi i nie słodzonymi.

 

Korzystamy wyłącznie ze składników wysokiej jakości, nieprzetworzonych, pozbawionych szkodliwych substancji chemicznych, konserwantów, barwników, nawozów sztucznych, hormonów i antybiotyków. Zaopatrujemy się u zaufanych dostawców oraz bezpośrednio w gospodarstwach ekologicznych posiadających certyfikaty i świadectwa dobrych praktyk rolniczych.

Dania Werandy Smaków składają się z następujących produktów:

 1. Pełne ziarna zbóż: naturalny ryż, kasza jaglana, gryczana, orkisz, jęczmień i owies, amarantus, quinoa;
 2. Pieczywo razowe, mąka razowa;
 3. Sól morska nierafinowana, bogata w składniki mineralne i pierwiastki śladowe;
 4. Nierafinowany cukier trzcinowy, syrop klonowy, syrop z agawy, miód.
 5. Oliwy i oleje z pierwszego tłoczenia, tłoczone na zimno (lniany, sezamowy, oliwa z oliwek).
 6. Warzywa z regionu, sezonowe, bez nawozów sztucznych.
 7. Warzywa strączkowe bogate w białko.
 8. Regionalne owoce sezonowe bez nawozów sztucznych.
 9. Orzechy i pestki. Źródło wysokiej jakości kwasów tłuszczowych nienasyconych, błonnika, wapnia, witamin A,B i E.
 10. Ryby morskie, drób i mięso z hodowli naturalnych.
 11. Ekologiczny nabiał (naturalny jogurt, twaróg z sita, masło tradycyjne opatrzone ogólnopolskim Złotym Medalem Jakości).
 12. Napoje: naturalne kompoty i soki, czysta woda, herbatki ziołowe i owocowe.

            Posiadamy nowoczesne zaplecze kuchenne o powierzchni ponad 400 m2. Nasi pracownicy są młodymi ludźmi z pasją gotującymi, a przede wszystkim ambitnie podchodzącymi do zadań i nowych zasad żywienia.

            Wśród sprzętów kuchennych znajdują się piece konwekcyjno – parowe umożliwiające gotowanie na parze i efektywne pieczenie z zachowaniem najwyższych wartości odżywczych potraw. Nie posiadamy  kuchenki mikrofalowej i nie smażymy w głębokim tłuszczu. Posiłki dostarczane są w metalowych pojemnikach GN zaopatrzonych w uszczelki oraz w termoboksach utrzymujących właściwą temperaturę przez ok 4 godziny.

 

 

W skład pełnego dziennego wyżywienia wchodzi :

-śniadanie

-dwudaniowy obiad

-podwieczorek

-napoje bez ograniczeń

 

 

 

 

Żłobek Kolorowe Kredki

Tel 510-513-550

e-mail: biuro@zlobekkolorowekredki.pl